Dziecko, chusta... i ja?
Głośne dzień dobry! Z oddali dobiega Cię wzmagający na sile płacz, z pewnym trudem rozklejasz powieki i zaczynasz kolejny dzień. Twój maluszek właśnie skończył dwa miesiące. Od dwóch miesięcy życie stanęło na głowie. Delikatnie mówiąc. Śpisz średnio 5 godzin (z przerwami). Maluch budzi się o najróżniejszych porach. Okazuje się, że Twoje dziecko płacze najmniej, gdy znajdzie się na rękach. Tak już od kilku tygodni! Nosisz, nosisz i nosisz... pomału zaczynasz czuć się tak, jakbyś codziennie dźwigała sztangi na siłowni. Boli Cię kręgosłup, ręce drętwieją. Kochane maleństwo najbardziej lubi tą pozycję, co jest naturalne bo nosiłaś je pod sercem całe 9 miesięcy a po pojawieniu się po tej stronie brzuszka, wciąż jesteś całym światem Twojego dziecka.
Jest 10-ta rano, po kawie, uspokojeniu dziecka, błyskawicznym prysznicu i wstępnym uczesaniu jesteś gotowa na wyprawę do sklepu. W środku lekkie przerażenie na myśl o tym, ile razy będziesz musiała wyjąć dziecko z wózka i szamotać się z nim między regałami. Głęboki wdech i jedziecie, „misja sklep”.
Po drodze konsternacja… minęłaś ciekawe zjawisko: oto idzie chodnikiem młoda mama z trójką dzieci. Jedno na oko ma 6 lat, drugie 4. Jest jeszcze jedno, malutkie, w kolorowej chuście,(chuście do noszenia dzieci) przytulone do brzucha mamy. Kobieta ma wolne ręce, którymi trzyma po obu stronach za rączki dwójkę starszych dzieci. Przechodzisz, wpatrujesz się w maleństwo, które kołysane przez mamę w trakcie chodzenia … śpi.
Po powrocie chwytasz laptopa i wpisujesz hasło: Chusta do noszenia dzieci.Chusta tkana. Chusta skośnokrzyżowa. Chusta żakardowa. A może poprostu chusta?
Od razu pojawia się mnóstwo wyników. Artykuły, filmiki gdzie zobaczysz jak chusta do noszenia dzieci powinna być wiązana, masa wiadomości. Zachwycasz się barwami i wzorami chust, w tym Sensimo Slings :). Trochę szczęśliwa, trochę zagubiona, zastanawiasz się, co dalej?
Wielu rodziców zastanawia się, czy będzie umiało bezpiecznie nosić dziecko w chuście do noszenia dzieci i powstrzymuje ich strach. Oto kilka prostych wskazówek od Sensimo Slings, które pomogą Ci rozpocząć tą przygodę.
Nr.1 Od kiedy można nosić?
Od pierwszych dni życia dziecka. Jeśli mama czuje się już dość silna, żeby zawiązać chustę, może już zaczynać chusto-noszenie. Sensimo Slings produkuje zarówno chusty żakardowe jak i skośnokrzyżowe o których poczytasz w innym artykule.Są one tkane z surowców najwyższej jakości, z zachowaniem standardów europejskich dotyczących produktów dla dzieci. Możesz z łatwością na naszej stronie internetowej wybrać dla siebie i swojego dziecka Sensimo Slings, którą możesz nosić wręcz od momentu kiedy tylko wypoczniecie z dzieckiem po porodzie.
Nr.2 Jak długo można nosić dziecko w chuście do noszenia dzieci i czy jest to bezpieczne?
Ilość czasu, jaką dziecko spędza w chuście nie jest tak duża w ciągu dnia, aby jego zdrowie było narażone na krzywdę. Różnorodne aktywności, w tym zabawa na macie, kąpanie, pielęgnacja, różne pozycje snu obejmują znacznie więcej czasu. A jeśli Twoja chusta do noszenia dzieci Sensimo Slings jest dobrze zawiązana i dziecko znajduje się w prawidłowej pozycji, można je nosić tak długo, jak potrzebujemy.
Nr.3: Przeraża Cię ilość artykułów w sieci i nie jesteś pewna, które informacje są prawdziwe?
Zanim zaczniesz chusto-noszenie, warto poszukać doradcy noszenia i umówić się na konsultacje. Są dostępne różne warsztaty grupowe oraz indywidualne. Nauka wiązania nie jest trudna, ale zdecydowanie lepiej uczyć się „na żywo” od specjalisty, który zna dobrze fizjologię dzieci i proces ich rozwoju, niż na własną rękę z internetu. W wiązaniu bardzo ważne jest dokładne dociągnięcie materiału chusty, co jest proste jednak często na filmikach z internetu nie jesteś w stanie dostrzec niuansów, które są jednak istotne. Doradca będzie obserwował Cię i na bieżąco doradzi jak poradzić sobie z nadmiarem materiału przy główce dziecka lub pod pachą.
Sensimo Slings współpracuje również z doradcami. W Poznaniu możesz skorzystać z porady w Mama Showroom i zakupić tam nasze chusty. Doradca z ramienia Sensimo Slings to Maria Urbańska -Bąk. Ukończyła szkołę dla doradców ClauWi. Ponieważ uwielbia spotykać się z mamami i ich dziećmi, można skorzystać z konsultacji u niej. Jeśli nie posiadasz jeszcze chusty poinformuj ją o tym. Możesz nabyć chustę Sensimo Slings na konsultacji i uzyskać na nią rabat. Aby się z nią skontaktować napisz na adres sensimoslings@gmail.com lub zadzwoń pod numer 503420057.
r.4: Jaką chustę możemy polecić na początek, dla niemowlęcia?
Odpowiedź brzmi: Uniwersalną i najbezpieczniejszą chustę tkaną. Daje możliwość noszenia z przodu i na plecach. Łatwo można w niej dopasowywać i poprawiać wiązanie w trakcie noszenia. Sensimo Slings prezentuje duży wybór tego typu chust do noszenia dzieci, wiele pięknych wzorów w klimacie najnowszych trendów.
Zapraszamy do kontaktu mailowego (sensimoslings@gmail.com), chętnie odpowiemy na Wasze pytania i spróbujemy rozwiać wątpliwości. Jesteśmy dla Was.